Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

III miejsce gorzowianek na MPP Kobiet

Gdynia gościła uczestników żeńskich zmagań o Puchar Polski. Zarówno w rozgrywkach seniorskich jak i juniorskich udział wzięły gorzowskie drużyny Enea AZS AJP. Seniorki przegrały swój mecz ćwierćfinałowy i odpadły z dalszych gier, za to juniorki starsze prowadzone przez Łukasza Hiszpańskiego zdobyły III miesjce.

Młodzieżowy Puchar Polski:

W turnieju wzięły udział 4 drużyny. Gorzowianki w meczu półfinłowym trafiły na poznański zespół Enea AZS Szkoła Gortata, który niestety wyrażnie przegrały 55:85.

Enea AZS AJP Gorzów - Enea AZS Szkoła Gortata Poznań 55:85 (15:24, 9:11, 20:29, 11:21)
Kobylińska 18, Dudek 8, Lebiecka 8, Kuczyńska 8, Michniewicz 7, Śmiałek 3, Ryzińska 3, Harasimowicz 0, Kurkowiak 0, Kozłowska 0

W meczu o III miesjce Enea AZS AJP spotkała się z UKS Lider Swarzędz. Ten mecz był zdecydowanie lepszy od półfinału i zakończył się wygraną 64:49. III miejsce Młodzieżowego Pucharu Polski stało się faktem! Gratulujemy!

ENEA AZS AJP Gorzów - UKS Lider Swarzędz 64:49 (19:13, 10:11, 17:14, 18:11)
Kobylińska 14, Kuczyńska 8, Śmiałek 8, Dudek 8, Kurkowiak 8, Kozłowska 7, Ryzińska 5, Lebiecka 3 Michniewicz 3, Harasimowicz 0

Młodzieżowy Puchar Polski wygrała drużyna gospodarzy GTK Gdynia. Wynik finału z Poznaniem 69:51.

O meczu seniorek:

Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe w Gdynia Arenie dużo lepiej rozpoczęły nasze koszykarki i po pierwszych 10 minutach gry było (19:12). W drugiej kwarcie po trafieniach Shatori Walker-Kimbrough oraz Megan Gustafson udało się powiększyć przewagę do 38:29. Po zmianie stron sygnał do odrabiania strat dała dwoma celnymi z rzędu rzutami zza linii 6,75 Martina Fassina, a trafienie Jennifer O'Neill na 3 minuty i 46 sekund przed zakończeniem trzeciej kwarty dało prowadzenie Lublina (46:45). W ostatniej kwarcie nasz zespół próbował wrócić do gry – jednak w odpowiedzi ponownie skuteczne były liderki „Pszczółki”. 19 punktów oraz 5 zbiórek uzbierała Martina Fassina, a 16 „oczek” dodała Jennifer O’Neill i to zaważyło, że to koszykarki z Lublina zagrają w sobotę w półfinale z Arką Gdynia.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 70:66 (12:19, 17:19, 22:9, 19:19)

Lublin: Fassina 19, O'neill 16, Bertsch 14, Sklepowicz 9, Milazzo 5, Pavel 3 (10zb), Niedźwiedzka 3, Kośla 1, Poboży 0, Duchnowska 0
Gorzów: Gustafson 28 (11zb), Walker-Kimbrough 14, Hristova 12, Owczarzak 5, Kaczmarczyk 4, Green 3, Dźwigalska 0, Szott-Hejmej 0, Matkowska 0