Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

Enea Zastal BC Zielona Góra w finale Energa Basket Ligi!

Mistrzowie Polski świetnie zaprezentowali się w serii półfinałowej EBL, w której rywalem był WKS Śląsk Wrocław. Wynik serii brzmi 3:0, ale mecze były bardzo wyrównane, miały swoją dramaturgię, dynamikę i energię. Ostatecznie Zastal Enea BC Zielona Góra melduje się w finale i gwarantuje co najmniej srebrne medale swoim kibicom. Gratulacje Panowie!!! (foto: Tomasz Browarczyk, fan page Enea Zastal BC).

W finałowej serii Zastal spotka się z drużyną ARGED BMSlam Stal Ostrów Wlkp., która również 3:0 pokonała Legię Warszawa w półfinałowych bojach.

Kwarty: 17:20 | 16:23 | 25:18 | 17:19
ŚLĄSK: Jovanović 8, Gibson 18 (2), Ramljak 11, Gabiński. Dziewa 18 (1) oraz Mccaulley 8, Stewart 6, Szlachetka 6 (2), Tomczak 0
ZASTAL: Bowlin 3 (1), Richard 9 (1), Brembly 16 (3), Freimanis 24 (3), Groselle 12 oraz Koszarek 7 (1), Berzins 7, Sulima 2, Williams 0.

Mecz nr 2, 14.04.2021 r.
ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA 87:76 WKS ŚLĄSK WROCŁAW
Kwarty: 24:21 | 17:12 | 28:26 | 18:17
ZASTAL: Richard 22, Brembly 14 (3), Freimanis 14 (2), Groselle 8, Bowlin 7 (1), oraz Berzins 12 (3),Koszarek 8 (2), Williams 2, Sulima 0.
ŚLĄSK: Gibson 22 (4), Jovanović 20 (1), Dziewa 14, Mccauley 8, Szlachetka 3, oraz Gabiński 3 (1), Stewart 4, Tomczak 2, a także Ramljak, Wójcik i Gordon po 0.

Mecz nr 1, 13.04.2021 r.
ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA 97:90 WKS ŚLĄSK WROCŁAW
Kwarty: 17:20 | 26:27 | 22:25 | 32:18
ZASTAL: Bowlin 21 (5), Richard 4, Brembly 2, Berzins 12 (2), Groselle 17 oraz Koszarek 8 (2), Freimanis 26 (4), Williams 5 (1), Sulima 2.
ŚLĄSK: Jovanović 16 (2), Szlachetka 15 (2), Gibson 27 (5), Gabiński 3 (1), Dziewa 13 oraz Stewart 12, Ramljak 1, Mccauley 1, Tomczak 2, Wójcik 0.

Za stroną plk.pl:

O meczu nr 3:
Zielonogórzanie zaczęli rewelacyjnie - po trafieniu Davida Brembly’ego było już 7:0. Pojedyncze akcje Aleksandra Dziewy i Ivana Ramljaka to było zdecydowanie za mało na rywali na tym etapie rywalizacji. W pewnym momencie dzięki rzutowi Krzysztofa Sulimy przewaga wzrosła do dziewięciu punktów. Sytuację poprawiał trochę Ben McCauley, a po 10 minutach było 20:17. Zaraz na początku drugiej kwarty do remisu doprowadził Kyle Gibson. Enea Zastal odpowiadał trójkami - szczególnie w wykonaniu Rolandsa Freimanisa oraz Krisa Richarda - i szybko ponownie prowadził siedmioma punktami. Zespół trenera Olivera Vidina nie miał wystarczająco dobrych pomysłów na pokonanie obrony rywali, aby wrócić do gry. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:33.
Wrocławianie na początku trzeciej kwarty starali się zmieniać sytuację, a dzięki trójce Kyle’a Gibsona zbliżyli się jeszcze na cztery punkty. Ekipa trenera Żana Tabaka całkowicie kontrolowała sytuację, bo świetną formę podkreślał Rolands Freimanis, a dodatkowo ważne trafienia notował David Brembly. Jovanović i Gibson się nie poddawali - ponownie zmniejszyli straty do punktu! W kolejnej części meczu WKS Śląsk kilkakrotnie zbliżał się na punkt, ale nie potrafił przełamał przeciwników. Zielonogórzanie musieli się jeszcze sporo napracować, aby ciągle utrzymywać przynajmniej małą przewagę. Aleksander Dziewa dwoił się i troił, ponownie zmniejszając straty do punktu na około dwie minuty przed końcem. Mecz był teraz bardzo zacięty, ale kluczowe akcje należały do Koszarka i Brembly’ego. Dzięki nim Enea Zastal wygrał 80:75 i awansował do wielkiego finału! WKS Śląsk zagra o brązowe medale.
Najlepszym graczem Enea Zastalu był Rolands Freimanis z 24 punktami, 5 zbiórkami i 2 asystami. Po 18 punktów dla WKS Śląska zdobyli Kyle Gibson i Aleksander Dziewa.
Rywalizacja o medale w Arenie Ostrów rozpocznie się 28 kwietnia.

O meczu nr 2:
Koncentracja i energia zielonogórzan pozwoliła im prowadzić nawet 7:0 na początku meczu. Zespół trenera Olivera Vidina dość szybko zaczął odrabiać straty, a po rzutach Strahinji Jovanovicia przegrywał już tylko punktem. Nie do zatrzymania po chwili był jednak Kris Richard, z kolei dzięki zagraniu Geoffreya Groselle’a przewaga urosła do dziewięciu punktów. Sytuację poprawiał jeszcze Jovanović, ale po 10 minutach było 24:21. Drugą kwartę to WKS Śląsk rozpoczął od serii - 8:2 - w tym fragmencie rewelacyjny był Aleksander Dziewa. Enea Zastal odpowiadał trójkami w wykonaniu Berzinsa, Richarda oraz Bowlina, co uspokoiło wydarzenia na parkiecie. Po późniejszej kontrze wykończonej przez Rolandsa Freimanisa mistrzowie uciekali na 10 punktów. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:33.
Trzecią kwartę zespół trenera Vidina rozpoczął od serii 8:0, całkowicie niwelując straty. Po trójce Kyle’a Gibsona wychodził później na prowadzenie, a parkiet za przewinienia musiał opuścić Skyler Bowlin. Spotkanie ponownie się wyrównało, ale tylko na chwilę. Świetnie w końcówce tej części meczu zaprezentował się Łukasz Koszarek - po jego trójce po 30 minutach było 69:59. W kolejnej kwarcie seria 7:0 i kolejne akcje Brembly’ego oraz Groselle’a sprawiały, że przewaga urosła nawet do 14 punktów. Trafienia Gibsona poprawiały jeszcze sytuację, chociaż nie wystarczyły już do doprowadzenia do remisu. W kluczowych momentach ponownie skuteczny był Freimanis, a Enea Zastal wygrał 87:76 i jest już o krok od awansu do finału!
Najlepszym strzelcem Enea Zastalu był Kris Richard 22 punktami i 8 asystami. 22 punkty dla WKS Śląska rzucił Kyle Gibson.

O meczu nr 1
Wrocławianie świetnie weszli w ten mecz, a po trafieniach Strahinji Jovanovicia i Kyle’a Gibsona prowadzili nawet 7:0. Geoffrey Groselle i Krzysztof Sulima odrabiali straty, a do remisu rzutem z dystansu doprowadził Rolands Freimanis. Mecz się zdecydowanie wyrównał, a po efektownej akcji Elijaha Stewarta po 10 minutach było 20:17 dla WKS Śląska. Kyle Gibson i Aleksander Dziewa w drugiej kwarcie sprawiali, że ekipa trenera Olivera Vidina ponownie uciekała - nawet na osiem punktów po zagraniu 2+1 podkoszowego. Niezłe akcje Krisa Richarda i Groselle’a lekko poprawiały sytuację zielonogórzan, ale tylko na chwilę, ponieważ kolejne rzuty wolne Stewarta powiększały różnicę do 10 punktów. Ostatecznie dzięki trójce Freimanisa po pierwszej połowie Enea Zastal przegrywał tylko 43:47.
W trzeciej kwarcie po rzucie Skylera Bowlina zespół trenera Żana Tabaka zbliżył się na trzy punkty, ale rywale nie pozwalali na wiele więcej. Dzięki kolejnym trafieniom Mateusza Szlachetki ich przewaga wynosiła aż 12 punktów. Krok po kroku zielonogórzanie ponownie się zbliżali, a rewelacyjnie prezentował się Groselle. Na trójkę Szlachetki odpowiadał Freimanis i po 30 minutach było 72:65. Bowlin trafiał rzut za rzutem w kolejnej części meczu, a następne zagranie Freimanisa oznaczało, że Enea Zastal był na prowadzeniu! Skończyło się na serii 14:0 i siedmiopunktowej przewadze. Kyle Gibson jeszcze znacząco ją zmniejszał, ale inicjatywa była teraz po stronie zespołu z Zielonej Góry. W ważnych momentach trafiał też Janis Berzins, a zielonogórzanie zwyciężyli ostatecznie 97:90.
Najlepszym graczem Enea Zastalu był Rolands Freimanis z 26 punktami i 6 zbiórkami. Kyle Gibson rzucił dla WKS Śląska 27 punktów.