Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

Młodziczki WSTK Wschowa na tarczy po turnieju w Łomży

W turnieju ćwierćfinałowym MP młodziczek rozgrywanym w Łomży udział wziął czwarty zespół strefy dolnośląsko-lubuskiej, czyli WSTK Wschowa. Sam awans do tego szczebla rozgrywek jest dużym sukcesem dziewczynek trenowanych przez Łukasza Kaczmarka. Daleki wyjazd okazał się ostatnim w tym sezonie. Wschowianki dość zdecydowanie ulegały rywalkom, które w swoich strefach zajmowały wyższe pozycje. Dziękujemy za walkę i godną postawę!

Wyniki:
14.05.2021 r. UKS 4 Łomża – WSTK Wschowa 91:40
WSTK: Kaczmarek 10, Sacha 10, Stasiak 7, Gniewosz 6, Rycerz 2, Hubert 2, Kulik 2, Obuchowicz 1 oraz grały nie punktując Marciniak, Małecka, Panarowicz, Litorowicz

15.05.2021 r. WSTK Wschowa – UKS Piłsudczyk Brzeg 43:62
WSTK: Gniewosz 12, Sacha 11, Obuchowicz 10, Stasiak 8, Kulik 2 oraz grały nie punktując Marciniak, Kaczmarek, Panarowicz, Rycerz, Laskowska, Reszel, Hubert

16.05.2021 r. UKS Piątka Ostrów Wlkp. – WSTK Wschowa 70:48
WSTK: Sacha 24, Gniewosz 12, Obuchowicz 5, Rycerz, Panarowicz i Kulik po 2, Kaczmarek 1 oraz grały nie punktując Sterna, Marciniak, Stasiak, Reszel, Hubert

Z podsumowania dokonanego przez WSTK Wschowa (strona na facebooku):

W dniach 14 – 16 maja 2021r. w Łomży odbył się jeden z ośmiu turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski Młodziczek (U13). Młodziczki WSTK wzięły w nim udział dzięki wspaniałej postawie w rozgrywkach ligowych w sezonie 2020/21. Podopieczne trenera Łukasza Kaczmarka wyjechały do Łomży już 13 maja 2021r. ze względu na dużą odległość do tego podlaskiego miasta. W trakcie turnieju nasze zawodniczki rozegrały trzy mecze z drużynami:
- UKS 4 Łomża – mistrzynie strefy mazowiecko-podlaskiej, niepokonane w lidze w tym sezonie,
- UKS Piątka Ostrów Wlkp. – wicemistrzynie strefy wielkopolsko-zachodniopomorskiej,
- UKS Piłsudczyk Brzeg – trzecia drużyna strefy śląsko-opolskiej.

Pierwszy mecz zawodniczki WSTK rozegrały z gospodyniami turnieju – drużyną UKS 4 Łomża i musiały uznać wyższość rywalek. Wynik spotkania (91:40) nie odzwierciedla w pełni przebiegu spotkania. Przeciwniczki uzyskały większą przewagę dopiero w drugiej połowie meczu. Pierwsza połowa była wyrównana dzięki niezwykłemu zaangażowaniu naszych koszykarek. O porażce zadecydowała duża przewaga wzrostu dziewczyn z Łomży i ich bardzo dobre przygotowanie taktyczne. Nasze liderki w ilości zdobywanych punktów zostały objęte wyjątkową „opieką” a w końcowym etapie meczu zmęczenie nie pozwoliło im na skuteczne zdobywanie punktów.

Sobotni mecz z zespołem UKS Piłsudczyk Brzeg rozpoczął się bardzo dobrze dla zespołu WSTK. Dziewczyny uzyskały kilkupunktową przewagę, którą utrzymywały aż do końca trzeciej kwarty. Niestety w czwartej kwarcie gra naszych dziewczyn przestała się kleić. Dziewczyny z Brzegu wypadły lepiej kondycyjnie i w czwartej kwarcie wyraźnie odskoczyły a mecz zakończył się wynikiem 43:62. Ta porażka bardzo negatywnie wpłynęła na morale naszych zawodniczek ponieważ zwycięstwo było naprawdę blisko.

Ostatni niedzielny mecz z zespołem UKS Piątka Ostrów Wlkp. był wielką niewiadomą jeżeli chodzi o motywację naszych zawodniczek. Na całe szczęście dziewczyny wyszły na parkiet skoncentrowane i zdeterminowane. Walczyły dzielnie ale klasa przeciwnika nie pozwalała na zbytni optymizm co do końcowego wyniku. Zawodniczki z Ostrowa systematycznie powiększały przewagę punktową aż do 4 kwarty. W czwartej kwarcie nasze zawodniczki uzyskały przewagę i zaczęły zmniejszać dystans punktowy ale zbyt wolno, żeby wygrać mecz. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną zespołu UKS Piątka Ostrów Wlkp. 70:48.

Ostatecznie po trzech porażkach zespół WSTK Wschowa zajął czwarte miejsce w turnieju i nie awansował do półfinałów Mistrzostw Polski ale nasze zawodniczki przeżyły wspaniałą przygodę, której na pewno nie zapomną do końca życia. Udział w turniejach tak wysokiej rangi zawsze jest doskonałą lekcją na przyszłość dla poszczególnych zawodniczek i całej drużyny.
Dwie zawodniczki WSTK zostały indywidualnie nagrodzone – Natalia Kaczmarek otrzymała nagrodę dla najlepiej asystującej zawodniczki turnieju a Ula Sacha została wybrana do pierwszej piątki turnieju. Gratulujemy!

Wszystkim zawodniczkom WSTK gratulujemy wspaniałej postawy na parkiecie i poza nim a trenerowi Łukaszowi dziękujemy za olbrzymie zaangażowanie w rozwój sportowy drużyny.

Na pochwałę zasługują organizatorzy turnieju. Turniej był zorganizowany na bardzo wysokim poziomie dzięki zaangażowaniu działaczy klubu UKS 4 Łomża oraz dużej pomocy władz miasta Łomża. Będziemy te dni wspominać bardzo dobrze.