Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

Nieudany weekend lubuskich drużyn młodzieżowych

Weekend 21-23 maja 2021 roku obfitował w mistrzowskie turnieje młodzieżowe w różnych kategoriach wieku. Niestety żadna z lubuskich drużyn nie awansowała do dalszych gier. A w turniejowe szranki stanęły drużyny: kadetek Enea AZS AJP Gorzów Wlkp., juniorów i młodzików SKM Zastal Zielona Góra oraz młodzików Green Star BC Zielona Góra. Najbliżej awansu były kadetki Enea AZS AJP, które rywalizację przegrały…. jednym punktem oraz młodzicy SKM Zastal, którzy kluczowy mecz przegrali dwoma oczkami.

KADETKI
Turniej pełen walki i dramaturgii rozegrały kadetki Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. w Żyrardowie. Podopieczne trener Beaty Wieczorek w każdym spotkaniu zostawiły serce na parkiecie i dzielnie walczyły o zwycięstwo w każdym meczu. Najlepszą zawodniczką naszego zespołu podczas turnieju półfinałowego, gdzie gorzowianki zajęły III miejsce została wybrana Natalia Skarżyńska. To był niesamowicie wyrównany półfinał i o wszystkim decydowały detale. Jak bardzo – prosimy rzucić okiem na tabelę…

ISWJ Wisła - Enea AZS AJP Gorzów 76:79 (14:12, 23:21, 24:21, 15:25)
Skarżyńska 17 (13zb), Bęczkowska 16, Woźniak 12, Patrzałek 11, Kończak 10, Owczarzak 9, Orzeł 4

UKS Lider Biofarm Swarzędz - Enea AZS AJP Gorzów 69:68 (15:20, 13:11, 22:18, 19:19)
Kończak 23, Owczarzak 12, Skarżyńska 10 (10zb), Patrzałek 9, Woźniak 8, Orzeł 4, Bęczkowska 2, Wanecka 0

Enea AZS AJP Gorzów - UKS Trójka Żyrardów 65:74 (11:15, 13:12, 19:11, 21:26, OT 1:10)
Skarżyńska 18, Owczarzak 14, Patrzałek 12 (11zb), Orzeł 8 (12zb), Bęczkowska 8, Kończak 5, Woźniak 0

JUNIORZY
Juniorzy SKM Zastal Zielona Góra rozegrali swój półfinał w Warszawie. O barku awansu przesądził ostatni mecz z gospodarzami, a właściwie jego ostatnie 5 minut, które Zastalowcy zdecydowanie przegrali. Trenerem drużyny jest Kamil Czapla.

MŁODZICY
Green Star BC Zielona Góra zajął drugie miejsce w strefie dolnośląsko-lubuskiej i na swój ćwierćfinał wyruszył do dalekich Skierniewic. Stawiający pierwsze kroki na arenie ogólnopolskiej, zarówno jako drużyna i klub – zawodnicy i działacze zapłacili jednak swego rodzaju frycowe. Jedna pewna wygrana i dwie wysoki porażki – taki był bilans tego wyjazdu, który nie dał awansu do dalszych gier. Drużyna GS złożona jest jednak z 5 chłopców z rocznika 2008, a reszta to młodsi zawodnicy, wszystko więc jeszcze przed nimi. Trenerem grupy jest Łukasz Łukaszewski.
Green Star BC Zielona Góra – KU AZS Politechnika Rzeszowska 80:62
Najwięcej punktów: Żelazny 28, Radny 25, Badurek 8, Chawrył 7

MKS Ósemka Skierniewice - Green Star BC Zielona Góra 95:47
Najwięcej punktów: Radny 20, Żelazny 12, Badurek 6, Bukowski 4

UKS 7 Trefl Sopot - Green Star BC Zielona Góra 88:59
Najwięcej punktów: Żelazny 24, Radny 13, Chawrył 11, Badurek 5

Drużyna SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra zagrała swój ćwierćfinał w Szczecinie i na drodze do awansu stanęli… gospodarze. Zastalowcy świetnie gonili w IV kwarcie kolegów z Pogoni Szczecin, a nawet przegonili, ale nie trafili kosza w ostatnich dwóch minutach i ulegli ostatecznie dwoma punktami. Ależ mieliśmy pecha w ten weekend do takich minimalnych porażek… Trenerami drużyny jest Adrian Łopiński i Bogusław Onuforwicz.

MKS Pruszków – SKM Zastal Fatto Deweloper 101:55
Najwięcej punktów dla Zastalu: Chęciński 17, Czemerys 9, Perdjon 8

SKM Zastal Fatto Deweloper - MKS Dąbrowa Górnicza 115:62
Najwięcej punktów dla Zastalu: Matyga 27, Ziubrzyński 24, Chęciński 13

Pogoń Basket Szczecin – SKM Zastal Fatto Deweloper 66:64
Najwięcej punktów dla Zastalu: Chęciński 21, Matyga 16, Gryglicki 8